Život slovenských rodín detí so zdravotným znevýhodnením nebol do 24.februára tohto roka ideálny. Poradenstvo a podporu, ktoré Platforma rodín poskytuje vo chvíľach, keď to rodiny najviac potrebujú sme zabezpečovali aj vtedy aj teraz vo veľmi náročných podmienkach. Podobne ako mnoho iných mimovládnych organizácií zastupujúcich ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Teraz musíme čeliť následkom vojny, ktoré sa dotýkajú našich životov a spoločne hľadať spôsoby, formy a nástroje ako pomôcť i ľuďom zo zdravotným znevýhodnením utekajúcim z Ukrajiny pred vojnou. Mať obavy z toho ako pomôcť, či tá „kvapka v mori“ pomôže je prirodzené, rovnako je nám však prirodzená ľudskosť a preto nachádzame riešenia.

Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením sa dnes pripája k iniciatíve #KtoPomozeUkrajine, ktorá spája viaceré mimovládne organizácie a jednotlivcov pripravených pomôcť občanom Ukrajiny a prepája ich priamo s potrebami ľudí v núdzi.

Od dnes spúšťame webovú podstránku www.platformarodin.sk/ukraine na ktorej sa budeme snažiť sústrediť na jednom mieste všetky dostupné informácie o službách, možnostiach podpory a poradenstva, ktoré poskytujú rôzne organizácie alebo poskytovatelia odborných služieb aj pre ľudí so zdravotným znevýhodnením z Ukrajiny. Sieť našich rodičovských laických poradcov už prvé kontakty v piatok zozbierala a nájdete ich na stránke.

V prípade, že viete ponúknuť takúto špecifickú pomoc, podporu, služby, alebo takej viete. dajte nám o tom vedieť, prípadne priamo vyplňte tento formulár.

Podporiť naše aktivity vrátane aktuálneho zberu týchto špecifických potrieb pre ľudí so zdravotným znevýhodnením a ich rodiny z Ukrajiny môžete aj vy.

Sme v tom spoločne.